W VINIFY.PL kochamy wina z całego świata. Lubimy pewne kraje bardziej niż inne, ale mamy tak naprawdę tylko jeden warunek - wino musi być pyszne. Uważamy, że kilka z win, które Wam oferujemy, jest na tyle wyjątkowe, że koniecznie musicie je poznać. Wszystkie pochodzą z nowego winiarskiego świata, dlatego dziś zapraszamy na krótki przegląd kilku z naszych ulubionych butelek z RPA, Kalifornii, Nowej Zelandii i Argentyny.

Czym jest Nowy Świat?

Stary Świat to sformułowanie, które  swoje początki ma podczas wielkich odkryć geograficznych. Stary Świat oznaczany jest jako Azja, Afryka i Europa, za to Nowy Świat to określane są kontynenty i kraje po odkryciu Ameryki, która to została nawana Nowym Światem. Zatem do tego grona możemy także zaliczyć Stany Zjednoczone Ameryki, Australię, RPA, Chile, Argentynę i Nową Zelandię.


Lista TOP win z Nowego Świata

  • Secateurs Chenin Blanc 2022 - fascynujące chenin od jednego z najbardziej inspirujących producentów w RPA. Mała skala produkcji, zdrowe uprawy, rzemieślniczy winemaking to podstawy podejścia rodziny Badenhorst do tworzenia wina, a efekty takiej postawy są imponujące. To chenin blanc zachwyca świeżością i złożonym charakterem. Jednocześnie lekkie, pełne energii i intensywne. Opiera się na nutach pigwy, gruszki, kardamonu oraz klasycznych dla odmiany aromatach mokrej wełny. Jeśli kochanie chenin blanc, musicie poznać tę interpretację. Jeśli jeszcze nie kochanie, będzie to miłość od pierwszego łyka.
  • Spy Valley Satellite Sauvignon Blanc 2021 - Jedna z niewielu rodzinnych winiarni w opętanej biznesie dolinie Marlborough w Nowej Zelandii. Właściciele od początku w 100% wierni ziemi, siedliskom i tradycyjnym technikom winiarskim korzystają z doskonale dojrzałych owoców, które rosły na glebach bogatych w żwir i glinę. Taka mieszanka zapewnia jednocześnie świeżość, energię i głębię, co doskonale czuć w naszej butelce. Jest to sauvignon blanc europjeskie w wyrazie: chłodne, mineralne, oparte na nutach agrestu, trawy i ziół. Głębi dodają bardziej dojrzałe nuty owoców, które kojarzymy z klasycznym stylem regionu, ale wino nie daje się zbytnio zaciągnąć w taką efekciarską stronę. Piękne, wdzięczne, do odkrywania bez końca.
  • Plungerhead Old Vine Zinfandel 2019 - Efektowne wino od twórców, ktorych najważniejszym celem jest dostarczanie dobrych win na Wasz stół. Ta etykieta to blend oparty na owocach szczepu zinfandel zrywanych ze starych krzewów. Tym razem zachęcamy do zapoznania się z tym winem poprzez łączenie go z jedzeniem. Propozycje sprawiają, że robimy się głodni! Stek wołowy z zielonym pieprzem, pizza z pikantnym pepperoni albo klasyk, czyli burger wołowy z ulubionymi dodatkami. To tylko kilka z połączeń obowiązkowych do poznania przed śmiercią!
  • Manos Negras Malbec 2020 - Piękny, chłodny malbec od jednego z naszych ulubionych producentów, Manos Negrac. Uco Valley to źródło wysokiej klasy win, a ta butelka tylko to potwierdza. Chłodne warunki i znaczna wysokość nad poziomem morza sprawia, że do czynienia mamy tu z winem o budowie przestrzennej, profilu aromatycznym świeżym, opartym po równo na nutach owoców czerwonych i czarnych oraz tylko delikatnie muśnięte beczką. Wino świadczy o miejscu, w którym powstało, a nie o dążeniu winiarza do osiągnięcia zamierzonego stylu. Piękne, kochamy takie wina i polecamy Wam się w nich zakochać jak najszybciej - zimą warto mieć z nimi częsty kontakt!

Nowy winiarski świat pełen jest cudownych przygód, a wszystkie z nich przeżyjecie z VINIFY.PL!