Siła hasła: Bez hasła
mity na temat win
Porady

Obalamy mity o winie

Czy grubsza butelka i głębokie denko oznaczają lepsze wino? Czemu następnego dnia boli głowa? Im starsze wino tym lepsze? To tylko kilka najpopularniejszych pytań, które pada w temacie wina. W tym artykule na nie odpowiadamy i obalamy mity.

dania sylwestrowe z winem
Porady

Co podać do bąbli w sylwestra?

Zapraszamy do lektury drugiej części naszego sylwestrowego przewodnika! Sylwester to czas zabawy, dlatego przygotowaliśmy coś rozrywkowego. O ile pierwsza część poradnika przedstawiała klasyczne style win musujących i opowiadała o ich charakterze, to druga będzie poświęcona temu, co nieszablonowe.

sylwester z przyjaciółmi popijając wino musujące
Porady

Jakie wino musujące na sylwestra?

Zapraszamy do lektury naszego sylwestrowego przewodnika. Znów wychodzimy naprzeciw Waszym potrzebom i podsuwamy sprawdzone rozwiązania i świetne wina. 

wino przy potrawach bożonarodzeniowych
Porady

Jakie wino podać do świątecznych potraw?

Święta Bożego Narodzenia, chociaż wciąż mocno osadzone w tradycji, coraz częściej spotykają się z interpretacjami nieco odważniejszymi, także jeśli chodzi o serwowanie wina.

stół z winem na prezent świąteczny
Porady

Wino pod choinkę? Podpowiadamy!

Na pewno w swoim gronie macie wielbicieli wina, którym chcielibyście podarować coś wyjątkowego. Wino to złożony temat i czasami ciężko się w nim zorientować. Na szczęście macie nas! Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po prezentach, podzielony według typów wielbicieli wina.

wino jako prezent pod choinkę na święta
Porady

Świąteczne prezenty z pomocą Vinify

Stwórz najlepszy upominek z Vinify! Na ten wyjątkowy okres w roku proponujemy pełne wsparcie w dostarczaniu najbliższym tego, co sprawi im najwięcej przyjemności. Jeśli planujecie obdarować natomiast pracowników i Waszych kontrahentów, również będziemy gotowi.

podawane wino czerwone
Porady

Czerwone wino – jak wybrać, jak podawać?

Wina czerwone są na tyle zróżnicowane, że nawet bezkompromisowi miłośnicy win białych będą mogli wybrać coś dla siebie. W tym artykule podpowiadamy, jakie wino wybrać i co najważniejsze, jak je podać. Łatwo popsuć dobre wino złym podaniem, więc łapcie kilka wskazówek i korzystajcie z nich śmiało.

Jak poruszać się po VINIFY.PL? To proste!
Porady

Jak poruszać się po VINIFY.PL? To proste!

VINIFY.PL to świetnie zaopatrzony sklep internetowy z fantastyczną selekcją win jakościowych, niedostępnych poza restauracjami i najlepszymi sklepami specjalistycznymi. Przedstawiamy jak w prosty sposób poruszać się w sklepie i co tutaj można znaleźć ciekawego.

uprawa win jakościowych
Porady

Wina jakościowe - czym są i dlaczego warto je pić?

Wino, jak każdy inny produkt na świecie, można robić na dwa sposoby: uważnie i z pasją lub masowo i monotonnie. My w VINIFY oferujemy tylko takie wina, które sami chcielibyśmy wypić.

kieliszki do wina w restauracji
Porady

Jaki kieliszek do wina wybrać? Podpowiadamy

Odpowiednio dobrany kieliszek do stylu wina pozwoli Wam wydobyć z niego to, co naprawdę ma Wam do powiedzenia. Pewne kształty wpływają na wrażenie zbalansowania wina sprawiając, że bardziej odczuwamy pewne jego cechy, a inne mniej.

znajomi przy winie w restauracji z sommelierem
Porady

Nie bójcie się sommeliera!

Dobrego sommeliera poznacie po tym, jak słucha! Jeśli daleko Wam do swobody w dyskusji na temat taniny i kwasowości, starajcie się śmiało mówić jakie są Wasze ulubione wina, podróże, wspomnienia smaków. 

Posts loader