Siła hasła: Bez hasła
Ale Wino poleca wina portugalskie
Porady

Ale Wino! & VINIFY.PL #2 Ale Portugalia!

Następny przystanek to Portugalia! Razem z Ale Wino! zabierzemy was w podróż do 4 regionów. Zapraszamy do oglądania!

nft wina, szczepy cyfrowe
Porady

Szczepy cyfrowe, czyli o NFT w winie

Zastanawiasz się co robią wina w strukturze blockchain? Specjalnie dla VINIFY Jakub Prange wyjaśnia czym są szczepy cyfrowe, czym jest #NFT w winie i czym są winiarskie platformy.

Twórcy "Ale wino" z winami od Vinify
Porady

Ale Wino! & VINIFY.PL

Zaczynamy współpracę z najlepszym kanałem na YouTube Ale Wino! W pierwszym odcinku Iza Kamińska i Tomek Czudowski będą degustować i opowiadać o winach, które wybrali z naszego portfolio na nadchodzącą majówkę

potrawy wielkanocne i dylematy, które wino wybrać
Porady

Dylematy wokół wielkanocnego stołu

Połączenie potraw z jajek, które dla David jest oczywiste, budzi jednak wśród sommelierów kontrowersje. Uważa się bowiem, że płynne żółtko może zaburzyć na wielu poziomach naszą percepcję wina, zwłaszcza czerwonego, sprawić, że jego smak będzie metaliczny. Jajka na twardo z kolei miewają siarkową nutę, która również może sprawić, że wino będzie smakowało gorzej, że uwypuklą się jego wady. Z drugiej strony - czy szampan do śniadaniowych jajek na miękko, białe lekkie wino do frittaty albo riesling do Quiche Lorraine to nie świetne, nieodzowne, wręcz klasyczne połączenia?

Stół wielkanocny potrawy
Porady

Jakie wino wybrać do potraw na Wielkanoc?

Wielkanoc to święto wiosenne, zapewne więc na wielu stołach będą królować lekkie sezonowe potrawy na bazie nowalijek. Oczywiście w roli głównej wystąpią potrawy z jajek, którym będą  towarzyszyć rozmaite przekąski. No i oczywiście bogate pieczyste!

Jak dobrać do tego wszystkiego zaledwie kilka odpowiednich win, nie mówiąc już o jednym, uniwersalnym? Proponując Wam wina na wielkanocny stół, obrałam klucz geograficzny, ale nie tylko. Nie zapomniałam też o wegetarianach i weganach.

 

polskie wina musujące na Wielkanoc
Porady

Polskie wina musujące na tradycyjne polskie święta

Dużo dzieje się piwnicach polskich winiarzy zorientowanych na produkcję win musujących.

W chłodnym klimacie, gdzie kwasowość i lekki styl wina wpisane są w lokalny koloryt, buzują w butelkach nowe koncepcje. Ostatnie lata przyniosły widoczny progres w segmencie win musujących, a ich jakość oraz dostępność nieustannie rośnie. Krajowe i zagraniczne konkursy winiarskie tylko potwierdzają fakt, że być może jest to jedna z najbardziej perspektywicznych dróg do sukcesu i kierunek, w którym należy patrzeć.

polskie top sommelierki - Magda Szczęsny i Karolina Nowosadzka,
Porady

Kobiecym okiem. Co piją polskie top sommelierki? Część 4

W kolejnym odcinku KOBIECYM OKIEM gościmy dwie świetne sommelierki pracujące w najmodniejszych barach Krakowa i Warszawy. To Magda Szczęsny z krakowskiego Winebaru Dzikie Wino oraz Karolina Nowosadzka z warszawskiego Winebaru Grono, które potrafią się winem bawić, a jednocześnie pokazywać ich piękno i złożoność innym. Sprawdźcie ich propozycje.

top sommelierki -  Monika Włośińska i Natalia Stankiewicz
Porady

Kobiecym okiem. Co piją polskie top sommelierki? Część 3

W kolejnym odcinku naszego cyklu KOBIECYM OKIEM zapytaliśmy dwie top sommelierki, jakie butelki najchętniej otwierają. Natalia pracuje w warszawskiej Restauracji Nuta i na co dzień łączy wino z jedzeniem przygotowywanym przez Chefa Andrę Camastrę. Monika od wielu lat współpracuje z restauracjami w Warszawie i Krakowie, prowadzi działalność doradczą

kobiecym okiem, kobiety w winiarstwie, Monika Wielgus, Izabela Piszczkiewicz
Porady

Kobiecym okiem. Co piją polskie top sommelierki? Część 2 

W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy cykl "Kobiecym Okiem", w który zapytaliśmy Kamilę Dzierżawską i Olę Harabasz, czym najchętniej kręcą w kieliszku. Tym razem w nowym wpisie "Kobiecym Okiem" zapytaliśmy sommelierki z dwóch kultowych winebarów – Rausz i Chabry z poligonu – co je najbardziej inspiruje w kieliszku. 

polskie top sommelierki - Kamila Dzierżawska i Ola Harabasz
Porady

Kobiecym okiem. Co piją polskie top sommelierki?

Zapytaliśmy polskie top sommelierki, czym najchętniej kręcą w kieliszku. W naszym nowym cyklu - "Kobiecym Okiem" świetne polskie sommelierki, pracujące na co dzień w najlepszych restauracjach i winebarach, piszą co piją, jakie wina lubią i dlaczego. Przez cały marzec będziemy zamieszczać kolejne wypowiedzi. Co tydzień nowy odcinek!

 

dzień kobiet wino na okazję
Porady

Jakie wino na Dzień Kobiet?

Zbliża się Dzień Kobiet, dlatego pewnie zastanawiacie się, jakie wino najlepiej sprawdzi się w roli prezentu zarówno dla najbliższej Wam kobiety, jak i dla tej, której nie znacie tak dobrze, ale chcielibyście sprawić jej przyjemność pysznym winem. Pozwólcie, że ułatwię Wam nieco ten niełatwy wybór. 

Posts loader