Siła hasła: Bez hasła
wina maćka wildeberg
Porady

Maciek poleca - wina Wildeberg

Hello, tu Maciek! Tym razem znowu nadaję z RPA. Przede mną dwa super wina z winiarni Wildeberg w nietuzinkowych butelkach i z pięknymi etykietami

 

 

Jak przechowywać otwarte wina
Porady

Jak przechowywać otwarte wino?

Co zrobić z winem po otwarciu? Każde wino, które już otworzyliśmy, a którego z jakiegoś powodu nie udało się dopić do końca, możemy z powodzeniem przechować do kolejnej okazji. Jest jednak kilka rzeczy, o których musimy pamiętać. Zapraszamy do lektury naszego krótkiego i praktycznego poradnika.

trendy wina 2023
Porady

Trendy w świecie wina w 2023 roku

Co przyniesie 2023 w naszej ulubionej branży? Świat wina jest bardzo dynamiczny, przeżywa swoje problemy, wzloty i upadki. Przyjrzyjmy się więc kilku trendom, które przez światową branżę winiarską są wskazywane jako najważniejsze.

 

 

jak czytać etykiety win
Porady

Jak czytać etykiety?

Butelka i etykieta to też część produktu, jakim jest wino. Poza aspektem estetycznym, etykieta dostarcza nam użyteczne informacje. Wskazując na miejsce pochodzenia i typ użytych winogron pozwala odgadnąć smak ukryty w butelce i dokonać dobrego wyboru. Oto poradnik jak prosto czytać etykiety na winach.

Podsumowanie wyboru klientów sklep z winami 2022
Porady

Takie wina wybieraliście w 2022 w VINIFY

Odwiedzaliście nas często i kupiliście u nas mnóstwo pysznych win. Zrobiliśmy dla Was podsumowanie Waszych wyborów w 2022 r.. Nam pokazuje ono, w jakim kierunku się rozwijać, a dla odwiedzających nasz sklep też jest cenną wskazówką, wskazuje bowiem na najpopularniejsze i najczęściej wybierane wina.

jak pić wino, żeby smakowało
Porady

Jak pić wino, by wydobyć z niego to, co najlepsze?

Temat "Jak pić wino" jest jednocześnie prosty i bardzo trudny. Wiele osób bardzo szybko przestaje interesować się winem (lub nigdy nie zaczyna), ponieważ wino im po prostu nie smakuje. Powodów może być mnóstwo, od prób z po prostu niesmacznymi winami zaczynając, na złym podaniu kończąc.

 

podsumowanie roku winiarskiego 2022
Porady

Winiarskie podsumowanie 2022 roku

Nawigujemy przez świat wina wypatrując stale nowości na horyzoncie, czasem też zerkamy jednak za siebie. Lubimy powspominać, lubimy też popatrzeć, jak coś odchodzi na dobre i zostawić to daleko za sobą. Dziś patrzymy, jak wyglądał rok 2022 w świecie win.

 

wina maćka kevin judd
Porady

Maciek poleca - wina Greywacke

Hello, tu Maciek! Tym razem nadaję z Marlborough w Nowej Zelandii. Chcę Wam polecić dwa wina od Kevina Judda – pioniera nowozelandzkiego winiarstwa.
 

 

wina z nowego świata top 4
Porady

TOP 4 wina z Nowego Świata, które powinniście znać

Uważamy, że kilka z win, które Wam oferujemy, jest na tyle wyjątkowe, że koniecznie musicie je poznać. Wszystkie pochodzą z nowego winiarskiego świata, dlatego dziś zapraszamy na krótki przegląd kilku z naszych ulubionych butelek z RPA, Kalifornii, Nowej Zelandii i Argentyny.

Wina na Święta Ale Wino
Porady

Ale Wino! & VINIFY.PL #9 Wina na Święta

Coraz bliżej Święta, a potem sylwester. Szukasz pewniaków na ten magiczny czas? Z tej okazji przygotowaliśmy razem z AleWino! zestawy win, które sprawdzą się idealnie na Święta, a także w sylwestra.

wina maćka
Porady

Maciek poleca - wina znad Loary

Hello, tu Maciek! Tym razem nadaję znad Doliny Loary. Chciałbym Wam polecić wina od dwóch rzemieślniczych producentów.    

Posts loader