Siła hasła: Bez hasła
uprawy winnic w chile

W Chile powstaje mnóstwo dobrego wina. Świetne propozycje pochodzą z różnych części kraju, tak historycznie zasłużonych dla krajowego winiarstwa, jak i nowych, dopiero odkrywanych przez poszukujących i ambitnych winemakerów.

polski ser po wyciągnięciu z wody
Gotowanie

Polskie sery i idealnie pasujące do nich wina

Ser i wino to klasyczne połączenie. To wiadomo. Wiadomo też, że dobrą zasadą, której warto się trzymać, jeśli nie chcemy zbytnio eksperymentować, jest łączenie ze sobą win i serów z tego samego w regionu. W przypadku polskich produktów zasada ta jest szczególnie cenna.

uprawa win jakościowych
Porady

Wina jakościowe - czym są i dlaczego warto je pić?

Wino, jak każdy inny produkt na świecie, można robić na dwa sposoby: uważnie i z pasją lub masowo i monotonnie. My w VINIFY oferujemy tylko takie wina, które sami chcielibyśmy wypić.

grzyby w koszyku
Gotowanie

Wino i grzyby

Przełom września i października to w Polsce zazwyczaj apogeum sezonu na grzyby. I czas grzybowego szaleństwa, tym bardziej, że moda na grzybobrania przeżywa teraz swój renesans. Znów odkrywamy jaka to frajda chodzić po lesie i wypatrywać borowików, podgrzybków, koźlarzy i maślaków. Niektórzy wspó

pola uprawy win w słowenii
Podróże i relacje

Winiarstwo Słowenii

Wbrew pozorom, historia winiarstwa w Słowenii sięga dość daleko wstecz. Biorąc pod uwagę słynne winiarskie sąsiedztwo tego kraju (Chorwacja i Austria, a przede wszystkim Węgry i Włochy) oraz położenie na korzystnej dla upraw winorośli szerokości geograficznej, nie powinno nas to szczególnie dziwić.

Pomarańczowe wina i jedzenie
Gotowanie

Pomarańczowe wina i jedzenie

Temat win pomarańczowych z dużym sukcesem wkrada się w koncepcję alternatywnych wine-barów oraz

alternatywy dla chardonnay na polu winnic
Uprawy i winifikacja

Alternatywy dla chardonnay cz. II

Tekst ten jest kontynuacją alternatyw dla chardonnay, a raczej samego stylu, z któregot ten szczep jest znany i który skradł najwięcej serc – beczkowany, po uprzedniej fermentacji malolaktycznej.

polskie wina
Podróże i relacje

Polskie wina - dylematy i perspektywy

Ambitne podejście winiarzy jest godne szacunku, ale sukces i fortuna nieoczywiste. Tymczasem śmiałków oraz winnic rok rocznie przybywa! 

 

Greckie wino
Podróże i relacje

Prawo winiarskie w Grecji

Apelacje winiarskie w Grecji i regiony tego kraju, w których powstaje wino, nie są znane szerokiej publiczności. Pochylimy się nad greckimi regulacjami winiarskimi oraz regionami tego kraju i wyjdziemy daleko ponad Retsinę.

kuchnia grecka, przysmaki greckie
Gotowanie

Kuchnia grecka

Kuchnia grecka jest uznawana za jedną z najsmaczniejszych i najzdrowszych na świecie. Mieszkańcy leżącej na Morzu Egejskim wyspy Ikarii w doskonałym zdrowiu żyją przeciętnie około stu lat.

Winiarstwo greckie
Podróże i relacje

Tradycja i rozwój winiarstwa greckiego

Legenda głosi, że starożytni Grecy po zrobieniu wina bazowego w Amforze musieli ją zamykać kamiennym głazem, aby zapobiec szybkiemu utlenieniu. Dodatkowo, wieko było klejone żywicą, celem poprawienia szczelności. Pewnego dnia odrobina żywicy dostała się do bazowego wina i tak powstała Retsina.

%PROMO

Adobe Reserva Sauvignon Blanc
Adobe Reserva Sauvignon Blanc
białe
Chile
Casablanca
comfort food
wege
ryby
Czytaj więcej
45,00 zł 39,00 zł
Brak w magazynie
Adobe Reserva Chardonnay
Adobe Reserva Chardonnay
białe
Chile
Casablanca
wege
ryby
drób
Czytaj więcej
45,00 zł 39,00 zł
Brak w magazynie
Adobe Reserva Cabernet Sauvignon
Adobe Reserva Cabernet Sauvignon
czerwone
Chile
Central
kuchnia polska
wege
mięsa
Czytaj więcej
45,00 zł 39,00 zł
Sauvignon Blanc
Sauvignon Blanc
białe
Nowa Zelandia
Marlborough
wege
ryby
drób
Czytaj więcej
72,00 zł 61,00 zł