Siła hasła: Bez hasła
Grilowanie podczas majówki w Polsce

Nareszcie zbliża się długo wyczekiwana majówka, a zaczniemy ją oczywiście od orzeźwiających bąbelków!

Winnica Margaret Zorza Brut
Podróże i relacje

Muśnięty talentem

Sława i progres, jaki Polska od kilku lat czyni w segmencie win musujących, napawa optymizmem. Do silnej grupy młodych i świadomych winiarzy należy Michał Przytuła z Winnicy Margaret, położonej w miejscowości Osiecznica koło Krosna Odrzańskiego.

Stół wielkanocny potrawy
Porady

Jakie wino wybrać do potraw na Wielkanoc?

Wielkanoc to święto wiosenne, zapewne więc na wielu stołach będą królować lekkie sezonowe potrawy na bazie nowalijek. Oczywiście w roli głównej wystąpią potrawy z jajek, którym będą towarzyszyć rozmaite przekąski. No i oczywiście bogate pieczyste! Jak dobrać do tego wszystkiego kilka odpowiednich win?

krytycy i punktacja
Porady

Jak są oceniane wina?

Na pewno sto razy słyszeliście o tym, że któreś wino dostało 100 punktów od znanego krytyka. Na pewno sto razy słyszeliście ludzi kłócących się o to, jakie to ma znaczenie i nie raz spotkaliście się z opinią, że krytycy nie są potrzebni i że ich punkty tylko utrudniają sprawę. 

wine blind tasting
Porady

Blind tasting. Przewodnik po aromatach w winie

Wskażemy Wam kilka aromatów, które są swojego rodzaju drogowskazami i które jasno prowadzą do poszczególnych odmian. Będzie trochę technicznie, ale ta wiedza przyda Wam się przy okazji kolejnej degustacji.

 

chłodzenie wina
Porady

Czy można mrozić wino?

Wkładasz wino do zamrażarki – w sklepie nie mieli schłodzonej butelki albo zapomniałeś ją schłodzić wcześniej, a goście przychodzą już zaraz. Nie podasz im przecież sauvignon blanc w temperaturze pokojowej! Ostatecznie okazuje się, że goście przynieśli własne wino, gotowe do podania, a swoją butelkę zna

jak degustować wino jak sommelier?
Porady

Jak degustować wino jak sommelier?

Jeśli chcecie poczuć się jak sommelier podczas blind tastingu, powinniście poznać schematy degustacyjne, według których profesjonaliści oceniają (lub odgadują w ciemno) wina.

jak zostać sommelierem?
Porady

Jak zostać sommelierem/sommelierką?

Kochacie wino i chcecie się nim zająć zawodowo? Na pewno jest to jedna z tych ścieżek kariery, która najściślej wiąże się z pasją. Sposobów na pracę z winem jest wiele, ale najmodniejszym ostatnio wydaje się być zawód sommeliera

czy siarczyny wpływają na ból głowy
Porady

Czy siarczyny w winie powodują ból głowy?

O siarczynach w winie powiedziano już chyba wszystko. Przynajmniej zgodnie z tym, co aktualnie wiemy na ten temat. Przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie tego tematu. Boli Was głowa po wypiciu wina? Czy powinniście wskazać palcem na SO2 jako głównego winnego? Przeczytajcie nasz tekst i przekon

pierwsza w Polsce aukcja wina
Podróże i relacje

Pierwsza w Polsce aukcja wina

Od niedawna emocje towarzyszące aukcjom wina można przeżyć w Warszawie. Byłem ostatnio na pierwszej aukcji wina w Polsce i dzielę się z Wami relacją z pierwszej ręki. Sporo się działo! 

wina maćka Wildeberg „Meteorique” Blanc de Blancs MCC
Porady

Maciek poleca - Wildeberg „Meteorique” Blanc de Blancs MCC

Hello, tu Maciek! Lubicie bąble? Macie ochotę na odrobinę orzeźwienia?