Zapraszamy na kolejny odcinek Ale Wino! na YouTube.

Coraz bliżej Święta, a potem sylwester. Szukasz pewniaków na ten magiczny czas? Z tej okazji przygotowaliśmy razem z AleWino! zestawy win, które sprawdzą się idealnie na Święta, a także w sylwestra.

Oglądając odcinek AleWino! zdobędziesz kod rabatowy na poniższe zestawy + darmową przesyłkę. Nie przegap!

Oto Wina na Święta od Vinify i Ale Wino!

  • Gruner Veltliner Terrassen Markus Huber - Gruner veltliner i riesling to dwaj bracia z innej matki. Oba świeże i pełne życia, przy czym gruner nieco bardziej ziołowy, a riesling owocowy. Zaczynamy od tego pierwszego szczepu. Doskonały na Święta, jak mało które winogrono świetnie łączy się z rybami. Łatwo połączycie go z karpiem lub śledziem. Markus Huber to jeden z naszych ulubionych producentów z Austrii. Dajemy na to pełną gwarancję smaku i jakości. Wino pachnie jak zielone jabłko, gruszka, zioła i biały pieprz. W dodatku jest nieinterwencyjne i wegańskie - wdzięcznie połączy Was wszystkich przy świątecznym stole.
  • Riesling Sur Lie Winnica Moderna - popularne winogrono z polskiej winnicy (zwróćcie uwagę na te etykiety!). Sur lie oznacza trzymanie wina na osadzie, które staje się przez to drożdżowe, ciastkowe, delikatnie słone. Ostatecznym efektem w butelce jest combo wspomnianych aromatów z warstwą owocową, zbudowaną na nutach limonki, jabłka i mirabelki. Do tego nuty petrolowe, które w rieslingach kochamy! Postawcie obok śledzia przygotowanego prosto lub egzotycznie.
  • Pinot Noir Florian Mollet - winem numer 3 jest francuski pinot noir. Jesteśmy nad Loarą, w apelacji Sancerre. Wino nie nosi jednak nazwy tej apelacji na etykiecie. Producent sam zdecydował o zdeklasyfikowaniu go kategorii Vin de France w poszukiwaniu większej swobody do wyrażania ekspresji miejsca, z którego wino pchodzi. Klasyczny pinot, do uczenia się degustacji w ciemno. Poziomki, maliny, wiśnie i ziemia po deszczu. Leśne wino, doskonałe do pierogów lub łazanek z grzybami.
  • Legrein Cantina Tramin - Lagrein z Alto Adige. Południowy Tyrol to źródło nieprawdopodobnie pięknych, krystalicznie czystych win. Z imponujących Alp prosto do Waszego kieliszka. Porzeczka, pieprz, zioła. Dużo energii, tanin i kwasowości, świetnie wypada podane schłodzone. Zachowajcie je do mięsa, od pasztetu po pieczyste, które najlepiej podajcie z żurawiną dla zgrania aromatów na talerzu i w kieliszku.
  • Cava Reserva Brut Nature Blancher - Intensywne. Najpierw ziołowe i drożdżowe, potem cytrusowe, na końcu mineralne. 20 miesięcy dojrzewania na osadzie robi tutaj różnice i zapewnia poważne emocje. Dobrze zbudowane, świetne do świeżego chleba lub ciasta drożdżowego z masłem. Kochamy proste przyjemności!
  • Gostart Riesling - Klasyczny już polski producent win musujących. Ten Gostart powstaje jak szampan, czyli przy użyciu metody klasycznej. Bazą wina jest riesling - mocno owocowy, świeży, intensywny, któremu leżakowanie na osadzie dodaje nut tostów, skórki chleba i brioszki, z czego wychodzi wino pachnące jak kremowe, pieczone jabłko. Kosmos. Na aperitif, na podniesienie na duchu i do absolutnie dowolnej potrawy, po którą sięgnięcie w Święta.

Jeżeli nie widzieliście poprzedniego odcinka, to koniecznie sprawdźcie TOP4 Czerwienie

 

Zamów Zestaw na Święta

lub

Zamów od razu Zestaw na Święta i sylwestra!