Greywacke to wytwórnia, będąca spełnieniem winiarskich aspiracji Kevina Judda i jego żony Kimberley. Zlokalizowana w Rapaura, regionie geologiczno urodzajnym w okrągły szarogłaz, będący inspiracją dla nazwy projektu. Kevin Judd - jest jednym z pionierów w regionie Marlborough. Urodził się w Wielkiej Brytanii i kształcił w Australii. W 1983 roku przeniósł się do Nowej Zelandii, gdzie zasłynął jako jeden z założycieli winiarni Cloudy Bay.

Na rozpoczęcie własnej działalności zdecydował się w 2009 roku. Główne nasadzenia zlokalizowane są na obszarach Wairau Plains i Suothern Valleys, idących w kierunku organicznych technik uprawy. Wina produkowane są przez Kevina w zaprzyjaźnionej wytwórni Dog Point Winery w dolnej Brancott Valley. Portfolio Greywacke opiera się głównie na odmianie sauvignon blanc, które jest produkowane w dwóch odmiennych stylach. Wersja podstawa to wysokiej klasy aromatyczne wina, zachowujące świeżość i niczym niezakłócony charakter szczepu, winifikowane w neutralnych kadziach ze stali nierdzewnej.

Kolejne oblicze sauvignon blanc to już poważne beczkowe wina, często dojrzewające na osadzie, z wyższym potencjałem starzenia i głęboką strukturą. Ważną role odgrywa także pinot noir oraz limitowane wydania chardonnay, pinot gris, rieslinga i gewurztraminera. Podpisane przez Kevina fotografie winnic na etykietach, dodają osobistego charakteru każdej serii. We wszystkich przypadkach nietrudno zauważyć, że wina wyszły spod doświadczonej ręki, o czym świadczy ich indywidualny styl, elegancja i finezja.

Greaywacke portfolio:

Najwyższy cel twórców Greywacke to uzyskanie 100% Marlborough w winie."