Hello, tu Maciek! Tym razem znowu nadaję z RPA. Przede mną dwa super wina z winiarni Wildeberg w nietuzinkowych butelkach i z pięknymi etykietami. Wildeberg to wyłącznie ręczne zbiory, minimalna interwencja winiarza, dzika fermentacja i zgrubna filtracja, aby uchwycić esencję owoców i gleby. Za wszystkimi winami stoi utalentowany winemaker JD Rossouw.

  • Coterie Semillon / Sauvignon Blanc – blend 80% / 20% z winnic w Franschhoek i Stellenbosch. W nosie delikatne aromaty trawy cytrynowej i grejpfruta z nutami siana i kopru włoskiego. Na podniebieniu bogate i treściwe z jasną kwasowością. Świetne z białymi rybami, daniami z pieczonego kurczaka lub zielonym curry.

  • Coterie Cabernet Franc / Malbec – blend 60% / 40% z winnic w Franschhoek i Paarl. Świeży i żywy aromat zgniecionych czerwonych owoców, połączony z nutami czerwonych porzeczek, ziół, goździków i anyżu. W ustach miękkie, aromatyzowane dojrzałymi czarnymi owocami, lekko pikantne z subtelnymi niuansami dębu wspieranymi soczystą kwasowością. Delikatne taniny i atrakcyjny finisz dopełniają dzieła. Polecam do mięs z grilla lub pikantnych dań mięsnych z Waszej ulubionej azjatyckiej knajpy.

Świetny stosunek ceny do jakości. Kupujcie skrzynkami, a dostaniecie ekstra rabat.