W trzecim odcinku naszego cyklu „Wino i osobowość w kieliszku” przedstawiamy Pilar Mirandę - uznaną chilijską osobistość w świecie wina, współtwórczynię Garage Wine Company.

Wino i osobowość w kieliszku, czyli wybitne kobiety w świecie win. Część 3.

Pilar Miranda - garażowa produkcja i kobiecy sznyt

Winiarnia Garage Wine Company narodziła się dosłownie w garażu, w Dolinie Maipo w Chile. Stworzona została przez Dereka Mossmana i jego żonę Pilar Mirandę, która wniosła do projektu kobiecy sznyt, entuzjazm i profesjonalizm.

Jej osobiste sukcesy związane z działalnością enologiczną, to ukończone studia z inżynierii rolnictwa oraz aktywne członkostwo w Stowarzyszeniu Chilijskich Winiarzy.

Od początku winiarskiej drogi, Pilar przejawiała wysokie ambicje. Swoją karierę zaczęła od współpracy z marką Undurraga. Ten ważny epizod obudził w niej potrzebę dalszego rozwoju. Zaowocowała ona powrotem na Uniwersytet Alma Mater w Chile,  gdzie nadzorowała produkcję Licores Quinta Normal, historycznego producenta brandy i likierów.

Garage Wine Co. winiarnią roku 2021

Równolegle toczyło się życie prywatne Pilar. Wyszła za mąż i zaczęła ze swoim partnerem garażową produkcję wina. Uczyła się, eksperymentowała, podejmowała nowe wyzwania, równocześnie spełniając się w roli żony i matki, to właśnie dzieciom dedykując swoje starania.

Wkrótce wina Dereka i Pilar urosły do rangi lokalnego mitu, a popyt na nie zaczął wzrastać także poza granicami kraju. Na przestrzeni ostatnich lat firma przeszła sporą ewolucję nie tracąc przy tym swojej tożsamości i ducha. Dziś te unikatowe wina  trafiają do odbiorców z dwudziestu pięciu krajów świata. To zdecydowanie jeden z odważniejszych i nowatorskich projektów ostatniej dekady w Chile.

W ubiegłym roku La Cav Magazine w Chile wybrał Garage Wine Co. jako winiarnię roku.

Przegapiłeś poprzedni odcinek? Sprawdź "Wino i osobowość w kieliszku" z Noelią Orts"