Domaine Remoriquet to rodzinny producent z Burgundii we Francji. Za sterami stoi Gilles, czwarte pokolenie rodziny, który bardzo dba o utrzymanie charakteru, stylu i sposobu pracy.

Rodzina gospodaruje na 10 hektarach w Cote de Nuits, z czego zdecydowana większość leży w Nuits-St-Georges. Kilka upraw znajduje się też w Vosne Romanee. Wiele z działek należących do rodziny to uprawy klasy premier cru.

Na szczególną uwagę zasługuje położone w Vosne 1er cru Au Dessus des Malconsorts. Dosłownie graniczy ona ze słynnym grand cru La Tache i jest źródłem win o wysokiej jakości i niezwykłym charakterze. Złożone, aromatyczne i bogate wina, które stąd pochodzą, nawiązują stylem do słynnego sąsiada, a są kilkadziesiąt razy tańsze!

Winemaking i uprawy opierają się na przywiązaniu do ziemi, ponieważ to ona pozwala rodzinie pracować z owocami i zajmować się winem. Stawia się tu na możliwie czyste uprawy i rzemieślniczą pracę, aby nic nie tłumiło wyrazu siedliska. Owoce w winnicach zbiera się nawet kilka razy po to, aby zebrać tylko grona o idealnej dojrzałości. Producent czasem korzysta z fermentacji całych kiści dla dodania charakteru swoim winom. Te są zawsze niezwykle bogate, soczyste i aromatyczne.

Dobry stosunek ceny do jakości to znak rozpoznawczy Domaine Remoriquet. Parcela Les Allots szczególnie zyskuje uznanie pasjonatów i kolekcjonerów, jako niezwykle jakościowe wino, górujące ponad regionalnym poziomem w Nuits-St-Georges, a nie wynoszące się ponad niego cenowo.

Winemaker: Gilles

Areał: 10ha