To już 4 odcinek "Wino i osobowość w kieliszku". Tym razem Kasia Puk pisze o Emily Gaspard-Clarsk - głównej winiarce Spy Valley, znanego producenta z Nowej Zelandii. 

Wino i osobowość w kieliszku, czyli wybitne kobiety w świecie win, cz. 4

Emily Gaspard-Clark - dynamiczna droga do sukcesu

Młoda, pełna entuzjazmu i zapału dziewczyna, która w wieku trzydziestu lat, objęła stanowisko głównego winiarza Spy Valley, dużej winiarni rodzinnej zlokalizowanej w Marlborough w Nowej Zelandii.

W swojej dynamicznej karierze, zdążyła już zdobyć tytuł  NZ WINEMAKER OF THE YEAR 2019. Doświadczenie to potraktowała, jako najlepszy sposób, na sprawdzenie nad czym jeszcze powinna popracować i takimi właśnie takimi słowami skromnie skomentowała swój sukces.

Wejście Emilly do branży nastąpiło przypadkowo. Jej obecność na uniwersyteckim wieczorze kariery oraz poziom wiedzy enologicznej, jaki reprezentowała zaowocowały szybką propozycją pracy. Nowe wyzwania nie przeszkodziły jednak w realizacji wcześniej przedsięwziętych planów edukacyjnych.

Emily uczęszczała na Uniwersytet Lincolna, a lato spędzała praktykując w winnicach w całym kraju, gdzie spełniała swoje aspiracje pracy z winem we wszelkich jego aspektach. Kilka lat spędziła również w podróży między kolejnymi rocznikami w Nowej Zelandii i Australii. W 2017 roku ostatecznie przyjęła stanowisko asystenta winiarza w Spy Valley, co okazała się wspaniałym preludium do dalszego rozwoju zawodowego.

Przeczytaj więcej o charakterystyce kraju winiarskiego Nowa Zelandia.

To jednocześnie ambitna i pokorna kobieta, która słusznie zasłużyła sobie na obecną pozycję w branży, zdobytą dzięki ciężkiej pracy, szczerej pasji i zaangażowaniu.

Poza pracą Emily lubi spędzać czas ze swoim mężem i labradorem Felixmem. Ceni sobie spokojne wieczory w domu i relaksujące zajęcia związane z uprawą ogrodu.