Centralna Dolina w Chile. Z tak dużego i niejednorodnego terenu w naturalny sposób pochodzi wiele odmiennych stylów wina. Winogrona rosną tu na zupełnie różnych terroir, tak gorących i suchych, szczególnie w centralnej części, jak i nieco chłodniejszych, które korzystają z chłodu napływającego albo od strony oceanu, albo z wysokich Andów. W Dolinie Centralnej powstają między innymi wina w stylu Bordeaux, oparte na szczepach cabernet sauvignon i merlot, które zyskały sobie już międzynarodowe uznanie. Obok tych odmian rośnie tu charakterystyczne dla Chile carmenere, z którego kilku winiarzy robi wielkiej klasy fine wine. Poza czerwonymi, pełnymi i dojrzałymi winami, eksperymentuje się również dużo ze szczepami preferującymi chłodniejszy klimat. Świeże, chrupkie wina są dziś na dużej fali popularności, a że w Chile odpowiednich siedlisk nie brakuje, to lokalni winiarze coraz chętniej eksperymentują z tym stylem.
Oprócz wymienionych już szczepów, czyli pochodzących z Bordeaux caberneta, merlota i carmenere (które stało się dla Chile równie ważne, jak malbec dla Argentyny), znajdziemy też syraha, który w zależności od siedliska bardziej przypomina wersje europejskie, lub przybiera nieco bardziej dojrzałe wcielenia. Jeśli chodzi o białe szczepy, to wszechobecne chardonnay również tu znalazło dogodne dla siebie warunki, a ofertę białych win uzupełniają etykiety oparte na sauvignon blanc i rieslingu, a pojawiają się tu również porządne viogniery i gewurztraminery.
Win jakościowych z Central Valley warto szukać w oparciu o poszczególne, mniejsze regiony. Tak Colchagua, jak i na przykład Maipo, mają swoje własne oznaczenia, tak ogólne, jak i bardzo szczegółowe. Chile wypromowało kilka regionów do najwyższej klasyfikacji i takie miejsca znajdują się też w Central Valley. Oznaczenie samej Doliny Centralnej na etykiecie nie musi oznaczać szczególnie wysokiej jakości, bowiem winogrona wchodzące w skład takiego wina mogą rosnąć w różnych miejscach całej, dużej strefy.