Szwedzko - austriacki projekt małżeństwa Urban i Dominique Stagard, którzy kontynuują 600-letnią tradycję piwnicy zlokalizowanej w Stein, w regionie Krems. Posiadłość, po raz pierwszy wymieniona jako „Lesehof Tegernseer”, pochodzi z 1424. Oznacza to, że jest mniej więcej tak stara jak sama wioska Krems. W 1786 roku winnica przeszła na własność rodziny obecnych właścicieli, która nadal uprawiała winogrona i produkowała wino pod nazwą „Tegernseer”. Następnie w 1981 roku Kenneth Stagård przyjechał do Kremstal ze Szwecji i wżenił się w rodzinę, poślubiając Elizabeth. Celem Urbana i Dominique jest tworzenie rzeczy, które ukażą ich pomysły oraz w pełni oddadzą terroir. Celem jest produkcja win odważnych, autentycznych, w pełni ekologicznych, zachowujących właściwy balans pomiędzy ewolucją a tradycją.

Pojedyncze parcele to esencja wszystkich naszych wysiłków. Skupiając się na nich możesz pracować nad marginalnymi różnicami, jakie daje różnorodność gleb. O to właśnie chodzi w przypadku wina: detale, subtelność i charakter”.

    Tysiącletnie miasto Krems i region znane są z wina od dawien dawna. Łącznie jest tutaj 2 250 ha winnic. Klimat zbliżony jest do sąsiadujących regionów winiarskich - Wachau i Kamptal, gdzie zimne masy powietrza znad regionu Waldviertel spotykają się z suchymi i ciepłymi znad Niziny Panońskiej. W Kremstal dominują białe wina wytrawne, a ich charakter jest pośredni między potężnym stylem Wachau i lżejszymi winami z Kamptal. Niektóre Rieslingi i Grüner Veltlinery potrafią być niezwykle skondensowane i równie mocne jak w sąsiednim Wachau. Większość win powstaje jednak w znacznie lżejszym i przystępnym stylu, również z mniej tradycyjnych odmian.

 

Winemaker: Urban i Dominique Stagard

Areał: 17ha