Wino, jak każdy inny produkt na świecie, można robić na dwa sposoby: uważnie i z pasją lub masowo, często niespecjalnie dbając o jakość. My w VINIFY oferujemy tylko takie wina, które sami chcielibyśmy wypić - dlatego nie znajdziecie u nas żadnych przemysłowych, anonimowych propozycji. Każde wino z VINIFY ma swoją historię do opowiedzenia i zostało wybrane przez ludzi merytorycznie przygotowanych do swojej pracy.

Wina jakościowe w VINIFY

O winach jakościowych mówimy dużo, ponieważ to nasza pasja. Wina z oferty VINIFY można znaleźć głównie w dobrych restauracjach i sklepach specjalistycznych, a to znaczy, że podążamy tą samą drogą co najlepsi sommelierzy – chcemy, aby klienci otrzymywali jak najlepsze wino w przystępnych cenach. Jest duże prawdopodobieństwo, że Wasze ulubione wina z restauracji znajdują się w ofercie VINIFY.

Wina jakościowe, czyli pewna jakość i pochodzenie

W związku z powyższym, zakupy w VINIFY dają pewność co do jakości i pochodzenia win. Wybieramy je starannie i uważnie z całego mnóstwa propozycji dostępnych na rynku. A jest z czego wybierać – w końcu wino można dziś kupić dosłownie w każdym sklepie na rogu. Są one jednak anonimowe. My stawiamy na wina jakościowe. Regularnie odwiedzamy dzisiątki winiarzy, pomagamy w zbiorach i w winifikacji. Dlatego wierzymy w zrównoważone uprawy i bezpośredni kontakt winiarza ze środowiskiem, w którym pracuje.

Wina jakościowe to też wina naturalne

Zdecydowana większość win oferowanych w VINIFY pochodzi z upraw organicznych, biodynamicznych, albo zupełnie naturalnych (lista win naturalnych). Nasze minimum to uprawy zrównoważone, w których winiarze wykorzystują możliwie najmniejsze ilości wszelakich “wspomagaczy”. Dobre wino może powstać tylko z owoców dobrej jakości, a te mogą wyrosnąć tylko na zdrowej ziemi, czystej od chemii i sztucznych nawozów. Jeśli odwiedziliście kiedyś winiarza dbającego o swoje winnice, które dzięki jego trosce są pełne życia i mieliście szansę porównać je z przemysłowymi uprawami, wiecie, co mamy na myśli. Winom pochodzącym od pełnych pasji winiarzy możecie zaufać - zawsze będą smaczne, dobre i zdrowe. I wcale nie muszą być drogie.

Wina jakościowe niedostępne w supermarketach

Win jakościowych, a już na pewno tych dostepnych w ofercie VINIFY na próżno szukać w supermarketach. Trzymamy się z dala od masowych produktów winopodobnych. Nie interesuje nas powtarzalność i usprawiedliwienia dla chemicznych dodatków i ulepszaczy. Każdy szczep winorośli ma swój styl, każde siedlisko swój charakter i w naszych winach chcemy je odkrywać. Smakujące tak samo cabernety z różnych części świata i niedające się odróżnić, wyciągnięte do granic możliwości wina przemysłowe to nie nasz kierunek. Jesteśmy pewni, że w winie nie powinny znajdować się różne dodatki, których w masowo produkowanych trunkach nie brakuje. To właśnie duża zawartość dwutlenku siarki, substytuty dębu, sztuczne aromaty, taniny, cukier, słynny Mega Purple i inne “zagęszczacze” i “poprawiacze” przyprawiają nas o ból głowy następnego dnia i mają wpływ na nasze zdrowie. 

Brzmi strasznie? No właśnie. Dla pewności, że nie traficie na tak doprawione wina, trzymajcie się z nami i postawcie na wina jakościowe z VINIFY!